حرکات بدنسازی

حرکات بدنسازی شامل مجموعه ای از فعالیت های بدنی برای توسعه عضلات و افزایش کارکرد آن ها می باشد. پس با انجام حرکات بدنسازی به اهدافی مانند سلامتی و تناسب و زیبایی خواهید رسید.

در بدن شما سلول های ماهیچه ای انرژی دریافتی را استفاده و سلول های چربی آن ها را ذخیره می کنند. بنابراین با افزایش ماهیچه شما می توانید انرژی مورد نیاز بدن را افزایش دهید و این امر از طریق انجام حرکات بدنسازی و تمرینات قدرتی میسر می شود. از سوی دیگر با دارا بودن عضلات بیشتر شما خواهید توانست به سبب مصرف انرژی بالاتر چربی بیشتری بسوزانید.

تمرینات بدنسازی

تمرینات فیزیکی همچنین باعث بهبود سلامتی عمومی بدن خواهند شد به گونه ای که با بهبود فاکتورهای سلامتی می توانید به این امر دستیابی پیدا کنید. کاهش احتمال سکته، کنترل وزن، کاهش احتمال دیابت، کاهش احتمال پوکی استخوان و البته خلق و خوی بهتر تماما از مزایای انجام فعالیت ورزشی می باشند.

تمرینات بدنسازی در فرم های مختلف و با ابزارهای متفاوت و متنوع برای شما قابل اجراست تا بتوانید با رشد و توسعه همه جانبه ماهیچه ها از مزایای ذکر شده بهره ببرید.

تمرینات قدرتی بخش مهمی از تناسب اندام هستند و با تجهیزات مختلفی قابل اجرا هستند و نوع این تجهیزات بستگی به نیاز ها و اهداف شما خواهد داشت.

بدنسازی با هالتر

حرکات بدنسازی با هالتر مزایای زیادی دارند از جمله ارزان بودن و تنوع در انجام حرکات اما باید به این مطلب توجه کنید که برای جلوگیری از آسیب های احتمالی نیاز به یادگیری تکنیک های درست خواهید داشت. علاوه بر این می توان از هالتر ها در انجام تمرینات هوازی بهره برد. در کل می توان گفت این تمرینات برای ایجاد رشد گزینه مناسبی خواهند بود.

حرکات بدنسازی با دمبل

تمرینات با دمبل بخش اساسی اکثر تمرینات قدرتی می باشد. این روش علاوه بر ایجاد رشد در عضله هدف می تواند عضلات کمکی را نیز بهبود ببخشد. داشتن تعامل، کنترل بهتر و امکان ایجاد تنش و فشار روی عضله هدف از فاکتورهایی است که شما را به استفاده از دمبل علاقمند خواهد کرد.

حرکات بدنسازی با دستگاه

حرکات با دستگاه به شما کمک خواهد کرد تمرینات قدرتی را ایمن و به دور از آسیب انجام دهید و با تنظیم و محدود کردن دامنه حرکت، انجام آن را به سادگی میسر می سازد. اما توجه داشته باشید که دستگاه موقعیت شما را در حالتی قرار می دهد که مسیرتان را در هدف حرکت یکسان می سازد. بنابراین نیاز است آن ها را به حرکات وزنه آزاد یعنی هالتر و دمبل ترکیب کنید.

حرکات بدنسازی با کش

حرکات بدنسازی با کش با تنوع زیاد و کاهش امکان آسیب، گزینه مناسبی برای استفاده در تمرین روزانه شما خواهند بود. علاوه بر این با تقویت عضلات مرکزی می توانند در ایجاد قدرت، کمک شایانی انجام دهند. اما مهم ترین استفاده این وسیله در بازیابی قدرت یا دوره های درمانی بعد از مصدومیت خواهد بود.

آموزش حرکات بدنسازی

یکی از موارد بسیار مهم در مسیر تناسب اندام و اصلاح ناهنجاری های بدن، اجرای اصولی و صحیح تمرینات بدنسازی می باشد. ما در این قسمت از وبسایت تلاش کرده ایم با کمک مربیان و کارشناسان با تجربه، اجرای صحیح حرکات را در کنار نکات کلیدی آنها برای شما فراهم آورده ایم.