برنامه تمرینی آقایان

برنامه تمرینی مخصوص آقایان

برنامه تمرینی بانوان

برنامه تمرینی مخصوص بانوان

مجموعه ای از حرکات ورزشی تنظیم شده را برنامه تمرینی می نامند. که برای هر شخص با توجه به اهداف ورزشی – بدنسازی و بسته به فاکتورهای گوناگون تنظیم می شود.

برنامه بدنسازی تمرینی

هر فرد ممکن است با توجه به سبک زندگی و فعالیت روزانه خود هدف متفاوتی را از انجام تمرینات ورزشی داشته باشد. برخی صرفا به دنبال تناسب اندام و برخی به دنبال کاهش یا افزایش سایز و وزن بدن هستند. برخی دیگر نیز با هدف افزایش قدرت عضلانی شروع به تمرین می کنند. هر کدام از این افراد نیاز به یک برنامه مشخص دارند. برنامه مخصوص تمرین به فاکتورهای دیگری از جمله تعداد روزهای تمرین و یا محل انجام آن نیز بستگی دارد.
برای تنظیم یک برنامه بدنسازی تمرینی ، نیاز است تا اطلاعات شخصی و فیزیکی ورزشکار در اختیار مربی قرار گیرد. تا او بتواند برنامه اختصاصی مربوط به آن فرد را تنظیم کند.

برنامه تمرینی گروه ورزشی فیت شیم

گروه فیت شیم با گردآوری جمعی از مربیان حرفه ای سعی دارد با دریافت اطلاعات شخصی از طریق سایت، بهترین و تاثیر گذارترین برنامه های تمرینی را برای متقاضیان محترم تنظیم نماید.

برنامه تمرینی رایگان

هر فرد ممکن است با توجه به سبک زندگی خود سابقه ورزشی متفاوتی را داشته باشد. خصوصا در مورد ورزش بدنسازی زیرا که شاید بسیاری از افراد حتی سابقه یک روز تمرین بدنسازی را تا به امروز نداشته باشند، به همین دلیل شاید از اعجاز آن بی اطلاع باشند. لذا فیت شیم با آماده سازی تعداد زیادی برنامه تمرینی رایگان سعی دارد مشوق ورزشکاران مبتدی تا حرفه ای و حتی افرادی که بدنبال بازگشت به انجام تمرینات بدنسازی هستند باشد.
همچنین در صورتی که از یک برنامه غذایی بهره می برید، می توانید برنامه تمرین متناسب با آن را از گروه فیت شیم دریافت نمایید. یا اگر در ابتدای مسیر رسیدن به هدف ورزشی خود هستید. می توانید برای مشاوره و استفاده از خدمات ما در همین سایت اقدام نمایید. تا شاهد پیشرفت و رسیدن به هدف خود باشید.

  • برنامه تمرینی رایگان مخصوص بانوان

    برنامه های تمرینی بانوان با هدف کاهش وزن و یا افزایش حجم

    این دسته از برنامه های تمرینی مخصوص به بانوان می باشد. این برنامه ها نیز بر اساس هدف و ساعت تمرین ورزشکار تنظیم شده است که با توجه به این دو مورد می توان با دریافت برنامه تمرینی رایگان و اجرای آن به حد ایده آلی از تناسب اندام برسید.

دریافت برنامه اختصاصی

بسیاری از متقاضیان ترجیح می دهند تا از یک برنامه اختصاصی که براساس شرایط و ویژگی های خاص خودشان تهیه شده است بهره ببرند. برای این امر کافیست در سایت ثبت نام کنید و اطلاعات شخصی خود را در پنل کاربری وارد و ذخیره کنید. مربیان گروه فیت شیم در اسرع وقت برنامه اختصاصی برای تمرین شما را تنظیم خواهند کرد. و در همان پنل کاربریتان قرار میدهند که بتوانید به راحتی آن را دانلود و در اختیار داشته باشید.

برای رضایت هرچه بیشتر ورزشکاران گرامی این برنامه ها در پکیج های گوناگون ارائه می شوند. تا هر فرد بتواند با توجه به اهداف خاص خود، مناسب ترین آن ها را برگزیند. از مزیت های بی شمار برنامه اختصاصی می توان از تنظیم شخصی سازی آن نام برد. به این معنی که این برنامه براساس نوع ژنتیک بدن، سوابق تمرینی و اطلاعات شخصی هر ورزشکار آماده می شوند. شایان ذکر است که مربیان همواره آمادگی پاسخگویی به سوالات ورزشکاران در زمینه های مربوطه را دارند.

نمونه برنامه تمرینی اختصاصی فیت شیم

دریافت برنامه تمرینی اختصاصی

انواع برنامه های تمرینی

هر برنامه مخصوص تمرین دارای مدل و فرم خاص خود می باشد. مربیان با توجه به نوع ژنتیک بدن، هدف ورزشکار نسبت به انتخاب از انواع برنامه های تمرینی گوناگون اقدام می کنند. این برنامه ها می توانند در دسته بندی های مختلف و مجزا مانند قدرتی، هوازی و … قرار بگیرند. علاوه بر آن می توانید با توجه به رژیم غذایی خاص خود، از برنامه های تمرینی متناسب با آن بهره ببرید.

اهداف متفاوت برنامه های تمرینی

  1. برنامه هوازی
  2. برنامه افزایش حجم
  3. برنامه کاهش وزن
  4. برنامه افزایش قدرت
  5. برنامه افزایش استقامت

سوالات متداول برنامه تمرینی

فرق حرکات چند مفصلی و تک مفصلی در برنامه بدنسازی چیست ؟

در حرکات تک مفصلی برای انجام حرکت (کامل شدن دامنه حرکت) از یک مفصل و عضله استفاده می شود.

در حرکات چند مفصلی از بیش از یک مفصل و عضله برای انجام حرکت استفاده می شود.

حرکات چند مفصلی مانند اسکات، پرس سرشانه و پرس سینه و حرکات تک مفصلی مانند جلو بازو هالتر یا پشت بازو سیمکش است.

آیا عرق کردن به معنای چربی سوزی است ؟

عرق کردن عکس العمل طبیعی بدن می باشد که باعث تنظیم شدن دمای بدن می شود.. این امر با آزادسازی آب و نمک انجام می شود که منجر به کاهش دمای بدن خواهد شد. در واقع عرق کردن به معنای سوزاندن کالری بیشتر نیست و دلیل چربی سوزی بیشتر نخواهد بود.

بین هر ست چقدر می توان استراحت کرد ؟

برای افزایش قدرت و بالا بردن توان می توان بین هر ست ۲ الی ۵ دقیقه و برای افزایش حجم عضلات (هایپروتروفی) بین هر ست تقریبا ۳۰ الی ۹۰ ثانیه استراحت کرد.

تمرینات اینتروال چه تمریناتی هستند ؟

تمرینات اینتروال به تمریناتی گفته می شود که شامل یک سری تمرینات با شدت بالا و استراحت های دوره ای مابین این حرکات هستند.

اینتروال به سیستم تمرینی ای گفته می شود که در آن تمرینات با شدت بالا و استراحت های زمان بندی شده تنظیم می شود. به عنوان مثال : دوچرخه اینتروال. یک ورزشکار میتواند برای انجام برنامه هوازی (دوچرخه) از اینتروال یک به یک استفاده کند. در این حالت میزان فعالیت با میزان استراحت برابر است. یعنی به مدت یک دقیقه با بالاترین سرعت رکاب می زند و سپس به مدت یک دقیقه استراحت می کند یا شدت را به حداقل می رساند و به آهستگی رکاب می زند.