چهار حرکت استثنایی برای افزایش قدرت عضلات ( قسمت دوم)

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. تمرین
  4. chevron_left
  5. چهار حرکت استثنایی برای افزایش قدرت عضلات ( قسمت دوم)
۰
422 بازدید

قسمت دوم بررسی حرکات استثنایی افزایش قدرت عضلات، شامل دو برنامه برای ساختن زیر بغل ها و اسکات به عنوان حرکات بنیادی بدنسازی

دو حرکت مهم و بنیادی برای افزایش قدرت عضلات

در ادامه مبحث معرفی حرکات استثنایی، دو حرکت باقی مانده از چهار حرکت را معرفی می کنیم که آنها را حرکات بنیادی بدنسازی می دانیم. ددلیفت (حرکات ساختن زیر بغل) و حرکت بی نظیر اسکات.

جای تعجب نیست اگر بگوییم نقطه اشتراک ورزشکاران در رشته های مختلف، اهمیت عضلات پشت است.
نقش عضلات پشت در حرکات کششی همچون بارفیکس بسیار مهم و کلیدی است. این عضلات همچنین نقش مهمی در حرکات وزنه برداری، ددلیفت، پرس سینه و اسکات دارند.

ساختن عضلات بزرگ تر و قوی تر

اهمیت عضلات پشت در انجام حرکات قدرتی

ددلیفت

عضلات پشت قوی باعث می شوند که هالتر در این حرکات در مسیر مناسب قرار بگیرند، در غیر این صورت هالتر از بدن دور شده و اهرم نامطلوبی را ایجاد می کند.

پرس سینه

در این حرکت عضلات پشت باعث تثبیت عضلات شانه می شوند  که این امر باعث حفظ تعادل شما شده و در نهایت منجر به انجام قدرتمندتر این حرکت می شود.

افزایش قدرت عضلات

اسکات

در حرکت اسکات عضلات زیر بغل مانند بقیه عضلات فوقانی پشت برای ایجاد یک موقعیت قوی تر، بسیار مهم هستند. علاوه بر آن قسمتی از بدن که شما هالتر را روی آن قرار می دهید پشت شماست، بنابراین عضلات پشت قوی تر باعث بهتر انجام شدن این عمل و همچنین حرکت بهتر در مسیر انجام آن خواهد شد.

روی حرکت اسکات بیشتر تمرکز داشته باشید

در حرکات قدرتی برای ورزشکاران المپیکی حرکت اسکات از پشت به عنوان یک مرجع دیده می شود که باعث ایحاد قدرت و استحکام بیشتر در دیگر حرکات نیز می شود.

جای تعجب ندارد که ورزشکاران المپیکی حرکت اسکات را با فشار خیلی بالایی انجام می دهند و در بعضی مواقع حرکت اسکات به عنوان تنها راهکار افزایش قدرت در نظر گرفته می شود.افزایش رکورد و قدرت در حرکت اسکات حتی باعث افزایش قدرت در حرکت هایی مثل ددلیفت و حتی تقویت شانه و دستها می شود. برای همین در برخی از ورزشکاران المپیک دیده می شود که انجام حرکاتی مثل پرس سینه بدون هیچ تمرین خاصی برای افزایش قدرت در این حرکت بهبود می یابد.

تمرکز بر روی حرکت اسکات

دو نکته مهم :

۱- حداقل هفته ای ۲ بار اسکات بزنید.

۲- در انجام این حرکت ست های گرم کردنی را فراموش نکنید.

منبع مقاله :

لطفا منبع مقاله را بنویسید.

درباره نویسنده :

مهدی دانشجو

به عنوان یک مربی بدنسازی خوشحالم که با تیم بزرگ فیت شیم همکاری می کنم و کمک حال مردم در زمینه های ورزشی هستم.

۱
صفحه مارا در اینستاگرام دنبال کنید!کلیک کنید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست