معرفی پر طرفدارترین رژیم ها درسال ۲۰۱۹

پر طرفدارترین رژیم ها توسط گوگل معرفی شدند. براساس اعلام رسمی مرکز جمع آوری داده کمپانی گوگل کلمه رژیم (diet) بیش از یک میلیارد مرتبه توسط کاربران جستجو شده است که شامل مواردی چون کاهش وزن، افزایش توده عضلاتی، افزایش طول عمر و طولانی تر زندگی کردن می باشد.

این امر باعث گردید تا کمپانی گوگل در لیست بیشترین کلمات جستجو شده در سال ۲۰۱۹، قسمتی را برای کلمه رژیم در نظر بگیرد و بیشترین کلمات جستجو شده مرتبط با آن را اعلام کند. حال ما تصمیم داریم تا پر طرفدارترین رژیم ها در سال ۲۰۱۹ را برای شما مخاطبین محترم وبسایت فیت شیم معرفی کنیم.

۱- روزه متناوب Intermittent fasting

این رژیم یک شیوه از روزه داری می باشد که باعث می شود تمام کالری دریافتی روزانه را در مدت ۸ الی ۱۰ ساعت دریافت کنید و با عدم دریافت کالری در ساعات باقیمانده به اصطلاح روزه باشید (طبق تحقیقات انجام شده در مردان ۱۶ ساعت روزه داری و در زنان ۱۴ ساعت روزه داری نتیجه بهتری داشته است).
مطالعات مختلف نشان داده که این روش تاثیر مثبتی در سرعت بخشیدن به روند کاهش وزن دارد. همچنین این روش می تواند به شما در کنترل فشار خون و بیماری دیابت نیز کمک کند که نشان می دهد چرا در این لیست جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

روزه متناوب Intermittent fasting

۲- رژیم دکتر سبی Dr.Sebi diet یکی از پر طرفدارترین رژیم ها

این شیوه از رژیم توسط گیاه شناس فقید آلفردو دارینگتون بومن (دکتر سِبی) طراحی شده است. مبنای این رژیم تاکید بر اهمیت تعادل مواد معدنی دارد. دکتر سبی معتقد بود که عامل بروز بیماری در بدن ایجاد مخاط در آن است و افراد می توانند با بهره بردن از رژیم گیاهی و مکمل های ورزشی او می توانند حالت طبیعی قلیایی بدن را باز گردانند. این رژیم غذایی لیستی طویل از قوانین دارد که ورزشکار باید آن ها را مراعات کند.
برای مثال چند مورد آن از جمله ذیل می باشند :
– ورزشکار مجاز به استفاده از روغن زیتون هست ولی تنها بصورت خام و پخت و پز با آن ممنوع می باشد.
– ورزشکار مجاز به مصرف میوه های کنسرو شده نمی باشد.

۲- رژیم دکتر سبی Dr.Sebi diet

– ورزشکار باید مکمل های غذایی را تنها در ساعات ذکر شده مصرف کند و همچنین میزان دریافت آب خود را در طول روز بالا نگه دارد.

۳- رژیم غذایی نووم The Noom diet

این رژیم یکی از محبوب ترین ها در زمینه کاهش وزن بوده است. در سال ۲۰۱۹ حدود ۴۷ میلیون نفر از آن برای رسیدن به اهداف خود بهره برده اند.
در این برنامه کاربران در ابتدا ملزم به پر کردن فرم پرسشنامه شامل سوالاتی در رابطه با اهداف خود و همچنین مشخص نمودن نوع مربی مورد علاقه خود هستند.  بعد از آن برنامه شخصی سازی شده خود را بهمراه پشتیبانی مربی خصوصی دریافت می کنند.
در این نوع رژیم غذاها در سه دسته قرار می گیرند : سبز، زرد و قرمز
غذاهای سبز مانند جو دوسر، سفیده تخم مرغ، سیب زمینی شیرین و … که بخش اعظم رژیم را شامل می شوند.
غذاهای زرد مانند آووکادو، آب جو، لوبیا و … که باید با رعایت اعتدال مصرف شوند.

۳- رژیم غذایی نووم The Noom diet

غذاهای قرمز نیز مانند پیتزا، بیکن، کیک و … که به ندرت و به صورت وعده های جایزه ای قابل مصرف هستند.
این برنامه در دو حالت کلی برنامه سلامت وزنی و برنامه پیشگیری از دیابت در دسترس عموم قرار دارد. شاید جالب باشد بدانید که هزینه دریافتی از متقاضیان ۵۹ دلار ماهانه و یا ۱۹۹ دلار سالیانه می باشد.

۴- رژیم غذایی ۱۲۰۰ کالری The 1200 calories diet

همانطور که از اسم این رژیم مشخص است شما باید روزانه حداکثر ۱۲۰۰ کالری دریافت کنید. این نوع رژیم سختی های خاص خود را دارد ولی اکثر افرادی که از اضافه وزن زیاد رنج می برند و بدنبال کاهش وزن سریع هستند رو به انتخاب آن آورده اند.
این برنامه تغذیه ای از سوی بسیاری از مراجع بهداشتی زیرسوال رفته زیرا که آن ها معتقد هستند که دریافت ۱۲۰۰ کالری در روز برای فرد کافی نیست و می تواند در طولانی مدت منجر به بروز ناهنجاری و حتی سوء تغذیه گردد.

۴- رژیم غذایی ۱۲۰۰ کالری The 1200 calories diet

۵- رژیم غذایی The Golo diet

این رژیم غذایی برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ توسط دکتر آز به معروفیت رسید. و مورد توجه افرادی که بدنبال کاهش وزن بودند قرار گرفت. مبنای این رژیم براساس مصرف غذاهایی است که شاخص گلیسمیک پایینی دارند. و قند خون را افزایش نمی دهند. شایان ذکر است که این رژیم توسط تیمی از متخصصان تغذیه و پزشکان تهیه شده است.
سایت اصلی رژیم Gold معتقد است که توانسته به بسیاری از افراد برای کم کردن وزن شان کمک کند.
یکی از مولفه های مهم و اساسی این رژیم مصرف مکمل غذایی Gold Release می باشد. که توسط همین کمپانی تهیه شده است. این مکمل به شما در تنظیم قند خون، افزایش انرژی و کاهش اشتها کمک شایانی می کند. لازم به ذکر است که تحقیقات زیادی در رابطه با اثربخشی این مکمل انجام نشده است. و تنها می توان به مطالب موجود در سایت کمپانی و گفته های دکتر آز اشاره کرد.

۵- رژیم غذایی The Golo diet

این مقاله ادامه دارد …

منبع مقاله

www.muscleandfitness.com

سوال و یا نظر خود را بنویسید

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
تا ساعتی دیگر به شما پاسخ داده میشود. برای دیدن جوابتان به همین صفحه بازگردید.