نظر جی کاتلر در زمینه وعده های قبل از تمرین، تمرینات هوازی و تمرینات سینه

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. دیدگاه قهرمانان
  4. chevron_left
  5. نظر جی کاتلر در زمینه وعده های قبل از تمرین، تمرینات هوازی و تمرینات سینه
۲ دیدگاه
233 بازدید

سوالات زیادی در زمینه تغذیه قبل از تمرینات برای ورزشکاران وجود دارد که در این مقاله به بررسی سه مورد از متدوال ترین آنها از دیدگاه جی کاتلر خواهیم پرداخت.

سه پرسش مهم درباره تغذیه و تمرین و پاسخ جی کاتلر در این زمینه

۱- آیا وعده های قبل از تمرین باید بلافاصله قبل از تمرین استفاده شود؟

پاسخ جی کاتلر :

اولین چیزی که من تعجب می کنم این است که آیا شما بعد از صرف غذا بلافاصله تمرین را شروع می کنید؟ این می تواند مشکل ساز باشد. و حتی باعث تحلیل انرژی گردد. بدن شما برای هضم غذا نیاز به زمان دارد.

نظر جی درباره وعده قبل تمرین

من همیشه وعده های خود را حدود ۶۰ دقیقه قبل از تمرین می خورم . من همیشه حس می کنم که ۳ وعده غذایی در روز از اهمیت بیشتری برخوردار هستند . صبحانه – قبل تمرین و بعد از تمرین. به نظر من کربوهیدرات ها و پروتئین های زود جذب برای وعده قبل تمرین مناسب ترند.

به عنوان پروتئین، من گوشت قرمز نمی خورم چون زمان زیادی برای هضم نیاز دارد در عوض از سینه مرغ – ماهی یا سفیده تخم مرغ استفاده می کنم. و به عنوان کربوهیدارت از برنج سفید و سیب زمینی به جای اوت میل یا برنج قهوه ای استفاده می کنم. که حتی باعث افزایش انرژی من حین تمرین می شوند.

۲- برای حفظ عضلات کدام روش هوازی مناسب تر است ؟

پاسخ جی کاتلر:

من هردو سبک هوازی را انجام داده ام. و باید بگویم جلسات هوازی کوتاه مدت که در آن ها شدت به صورت زیگ-زاگ بالا و پایین می شود را ترجیح می دهم. به نظر من این روش بهتر از جلسات طولانی مدت ۶۰-۴۵ دقیقه با سرعت ثابت است.

توضیحات جی درباره تمرینات هوازی

من بهترین نتیجه را از جلسات هوازی ۳۰-۲۰ دقیقه ای با اینتروال های دو دقیقه ای کسب کرده ام. به این صورت که دو دقیقه سخت و دو دقیقه آرام تر را انجام می دهم. این روش به نظر من برای حفظ عضلات بهتر است و الزاما زمان طولانی تر، برای هوازی بهتر نیست. همانگونه که جلسات تمرینی طولانی تر بهتر نیست

۳- در انجام حرکات سینه ابتدا حرکات پرسی و سپس حرکات تک مفصلی مثل قفسه ها را بزنیم یا بهتر است آن ها را باهم ترکیب کنیم؟

پاسخ جی کاتلر:

من حرکات تک مفصلی و قفسه ها را مابین حرکات پرسی و چندمفصلی انجام می دهم. صحبت من راجع به ایجاد کشش و پر کردن سینه است. خیلی از افراد از انجام حرکات کششی و قفسه ها قبل از حرکات  پرسی برای ایجاد پیش خستگی آگاه هستند اما من این کار را به دلیل دیگری انجام می دهم. این قبیل حرکات باعث ایجاد کشش و باز شدن بافت های سینه و در نتیجه موجب خون رسانی بهتر به سینه ها می شود.

نظر جی درباره تمرینات سینه

حرکات قفسه و کراس اور معمولا به عنوان پایان بخش تمرینات سینه قلمداد می شوند اما من هرگز به آن اینگونه نگاه نکردم. تمام تمرینات مختلف سینه بسیار مهم هستند زیرا شما نمی توانید بدون ایجاد زوایای مختلف توسعه مورد نظر را در عضلات ایجاد کنید.

انجام انواع حرکات پرسی برای رشد کافی نمی باشد و شما حرکات قفسه را نیز باید انجام دهید و ترکیب آن ها باهم و انجام حرکات قفسه مابین حرکات پرسی تاثیر مناسبی روی عضلات شما خواهد داشت.

منبع مقاله :


درباره نویسنده :

بابک اسحاقی

خوشحالم که تونستم بستری فراهم کنم تا تجربیاتمو در اختیار مردم قرار بدم . امیدواریم مطالب سایت براتون مفید باشه و بتونید در دنیای ورزشی خود از آن استفاده کنید.

۱
صفحه مارا در اینستاگرام دنبال کنید!کلیک کنید

مقالات مرتبط

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست