اهمیت زمان بندی وعده های غذایی در چربی سوزی

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. تغذیه
  4. chevron_left
  5. اهمیت زمان بندی وعده های غذایی در چربی سوزی
۰
419 بازدید

فاکتورهای کاهش وزن

از عوامل موثر در کاهش وزن میتوان به انتخاب وعده های غذایی مناسب، انجام تمرینات منظم و کاهش میزان کالری دریافتی نسبت به کالری مصرفی روزانه اشاره کرد. می دانیم که این موارد کاملا صحیح و بنیادی است اما این تنها قدم هایی نیست که می توانید در مسیر کاهش وزن بردارید.

طبق تحقیقات جدید زمان صرف وعده های غذایی عاملی تعیین کننده در نحوه ی مصرف کالری این وعده ها توسط بدن می باشد و خوردن صبحانه مناسب درزمان مشخص به شما در هدف قرار دادن چربی ها کمک بسیاری خواهد کرد.

فاکتورهای کاهش وزن

اهمیت اولین و آخرین وعده غذایی طبق آخرین تحقیقات

تحقیقات انجام شده در رابطه با زمان بندی مصرف وعده ها بر روی افراد مختلف نتایج فابل توجهی به جا گذاشته است.

طبق گفته های موسسه ملی علوم پزشکی آمریکا ریتم های شبانه روزی و هرگونه تغییر جسمی، ذهنی و رفتاری فرد از یک چرخه روزانه پیروی می کند. محققین این موسسه با انجام این مطالعات نشان دادند که متابولیسم یک فرد چگونه مواد غذایی را در زمان های مختلف روز پردازش می کند.

اهمیت اولین و آخرین وعده غذایی

آنها در هر جلسه ۵۶ ساعته مجزا سوخت و ساز افراد مورد آزمایش خود را تحت نظر داشتند. در هر جلسه به شرکت کنندگان روزانه سه وعده غذایی داده می شود که ناهار و شام به ترتیب ساعت ۱۲٫۳۰ و ۱۷٫۳۰ سرو می شوند. در یکی از جلسات صبحانه ساعت ۸ صبح و در جلسه دیگر به جای صبحانه وعده ساعت ۱۰ شب استفاده شد. کل انرژی روزانه برای هر دو جلسه یکسان بود اما محققان با کمال تعجب دریافتند که در صورت جابجایی وعده ها با یکدیگر نحوه مصرف کربوهیدرات و چربی توسط بدن تحت تاثیر قرار می گیرد، برای مثال صرف وعده غذایی درست قبل از خواب موجب کاهش میزان چربی سوزی در افراد گشته بود

آیا می توان گفت که صبحانه مهم ترین وعده روز می باشد؟

نمی توانیم به این سوال قاطعانه پاسخ دهیم چرا که فاکتورها در هر فرد متفاوت می باشد اما طبق نتایج این تحقیق کاملا مشخص است که جایگزین کردن وعده صبحانه به جای دریافت کالری بلافاصله قبل از خواب و ایجاد فاصله میان آخرین وعده و خواب تاثیرات مثبت فراوانی در پی خواهد داشت.

اهمیت صبحانه در میان وعده های غذایی

منبع مقاله :

www.muscleandfitness.com

درباره نویسنده :

مهدی دانشجو

به عنوان یک مربی بدنسازی خوشحالم که با تیم بزرگ فیت شیم همکاری می کنم و کمک حال مردم در زمینه های ورزشی هستم.

۴
۱
صفحه مارا در اینستاگرام دنبال کنید!کلیک کنید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست