زندگی نامه و بیوگرافی رونی کلمن

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. دیدگاه قهرمانان
 4. chevron_left
 5. زندگی نامه و بیوگرافی رونی کلمن
0
836 بازدید

رونی کلمن بدنساز حرفه ای آمریکایی که در بین بدنسازان به پادشاه معروف است . او با کسب هشت عنوان قهرمانی در مسابقات مستر المپیا در کنار لی هنی و بالاتر از آرنولد شوارتزنگز و فیل هیث رکورددار این مسابقات تلقی میشود. از نظر بسیاری از کارشناسان رونی کلمن را برترین بدنساز تاریخ این رشته می دانند. این قهرمان نامدار بعد از دوران بازنشستگی دچار عارضه های زیادی شد . پشتکار ، پایبندی به تغذیه و سختکوشی در تمرینات از بارزترین خصوصیات این قهرمان است.

سفر رونی کلمن به ایران

رونی کلمن در سال ۲۰۱۵ میلادی یعنی در تاریخ دوم اردیبهشته ماه ۱۳۹۴ به ایران سفر کرد. هدف وی برگزاری یک سمینار آموزشی بود که شبکه خبر هم با او مصاحبه داشت. بنا به دلایل نا معلومی سمینار او لغو شد . در این سفر رونی کلمن به بهشت زهرا و بر مزار مصطفی مازح حاضر شد. هنگام خروج از ایران رونی کلمن حاضر به دریافت مبلغ هفده هزار دلار دستمزدش نشد و تنها پنج هزار دلار دریافت نمود. وی در این باره گفت : آن دستمزد برای برگزاری سمینار بود . من سمیناری برگزار نکردم .

تمرینات و تغذیه

رونی کلمن در دوران حرفه ای خود هفته ای پنج روز تمرین  سخت می کرد . دو روز اخر هفته را نیز به ریکاوری اختصاص می داد . این قهرمان روزانه ۶ وعده غذا می خورد . از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد مشغول به تمرین می شد. وی در هر روز به طور تقریبی بیش از ۵۵۰۰ کالری دریافت میکرد . یهنی روزانه ۶۰۰ گرم پروتئین ، ۴۷۵ گرم کربوهیدرات و ۱۵۰ گرم چربی. او در هر وعده ۱۰۰ گرم پروتئین مصرف میکرد. تمرینات رونی کلمن تحیر برانگیز بود . وی هزار کیلو گرم پرس پا می زد.

افتخارات رونی کلمن

 1. قهرمانی مستر المپیا هشت بار
 2. قهرمان آماتوری تکزاس
 3. قهرمان آماتوری جهان
 4. مسابقات حرفه ای کانادا دو مرتبه
 5. جایزه بزرگ آلمان
 6. جایزه بزرگ روسیه سه مرتبه
 7. جایزه بزرگ انگلیس سه مرتبه
 8. مسابقات حرفه ای رم دو مرتبه
 9. مسابقات حرفه ای تورنتو
 10. مسابقات حرفه ای هلند دو مرتبه
 11. مسابقات حرفه ای نیوزلند
 12. مسابقات شب قهرمانان

ورود به دنیای حرفه ای

رونی کلمن در سال ۱۹۸۶ از دانشگاه فارغ التحصیل شد. وی همان سال به نیروی پلیس پیوست. در نیروی پلیس بود که همکارش پیشنهاد حضور در باشگاه مترفلکس که متعلق به برایان دابسون است را به او داد. رونی کلمن با حضور مداوم در باشگاه و انجام تمرینات فشرده بدنسازی توانست در سال ۱۹۹۰ به اولین قهرمانیش دست یابد. قهرمانی در دسته سنگین وزن در مسابقات آماتوری مستر تکزاس بود این قهرمان تکرار نشدنی را به دنیای حرفه ای وارد کرد. بی شک پیشنهاد گوستاوو آرتولو به رونی در رابطه با ورود به دنیای ورزش ستودنیست.

تمرینات سخت رونی کلمن

تمرینات و تغذیه رونی کلمن

این ورزشکار در دوران حرفه ای خود هفته ای پنج روز تمرین  سخت می کرد . دو روز اخر هفته را نیز به ریکاوری اختصاص می داد . این قهرمان روزانه ۶ وعده غذا می خورد . از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد مشغول به تمرین می شد. در هر روز به طور دقیق ۵۵۶۲ کالری دریافت میکرد . یهنی روزانه ۶۰۰ گرم پروتئین ، ۴۷۵ گرم کربوهیدرات و ۱۵۰ گرم چربی. او در هر وعده ۱۰۰ گرم پروتئین مصرف میکرد. تمرینات این قهرمان اسبق بدنسازی تحیر برانگیز بود ، وی هزار کیلو گرم پرس پا می زد.

قهرمان جاودانه رونی کلمن

بازنشستگی رونی کلمن

رونی در سال ۲۰۰۷ قبل از شرکت در آخرین مسابقه مستر المپیا از ورزش حرفه ای خداحفظی کرد. جملات خداحافظی رونی را در ادامه می خوانیم.
” این افتخارات در مسابقات مستر المپیا برای من کافی است. این آخرین باری است که بر این صحنه ( استیج مسابقات ) قدم می گذارم. می خواهم از خداوند ، خانواده و عززیزانم ، دوستانم و تمام کسانیکه در طول این مدت از من حمایت کرده ان تشکر کنم .”

بازنشستگی رونی کلمن شروع اتفاقات جدیدی برای وی بود . او شرمت تولید مکمل خود را افتتاح نمود . برای رشد دادن شرکتش در بسیاری از نمایشگاه ها شرکت نمود . طرفداران وی هم می توانستند در این نمایشگاه ها وی را از نزدیک ببینند . البته این بازنشستگی رونی روزگار سختی هم داشت . عمل های جراحی به دلیل آسیب های دوران ورزش . شاید معروف ترین عمل جراحی وی در سال ۲۰۱۶ باشد که طی یازده ساعت ، هفت عمل بر روی او انجام شد . او عقیده داشت دستاوردهایش به عنوان یک ورزشکار بسیار با ارزش بوده است . تا جاییکه که در جواب سوالی مبنی بر احساس پشیمانی برای ورزش سنگین، با لحنی پر طنین گفت .: من احساس پشیمانی دارم ؟ اگر به گذشته برگردم چیزی را تغییر می دهم ؟ بله ، به جای دو مرتبه اسکوات ۳۵۰ کیلوگرم ، چهار مرتبه انجام میدم.

کلمن در یک نگاه

رانی دین کولمن
Ronnie Dean Coleman
زاده ۱۳ مه ۱۹۶۴ در بسترپ ، لوئیزیانا
کارشناس حسابداری
متاهل و دارای چهار فرزند

سایز عضلات رونی کلمن در زمان مسابقات

 1. دور بازو: ۶۱٫۲ سانتیمتر
 2. دور سینه : ۱۴۸٫۲ سانتیمتر
 3. دور شکم: ۹۰ سانتیمتر
 4. دور ران: ۸۶ سانتیمتر
 5. دور ساق پا: .۵۲٫۵سانتیمتر
 6. قد: ۱۷۹ سانتیمتر
 7. وزن مسابقه: تا ۱۳۳٫۵ کیلوگرم
 8. وزن عادی: بیش از ۱۴۰ کیلوگرم

منبع مقاله :

|| wikipedia.org || IFBB.com || isna.ir || MrOlympia.com

15
صفحه مارا در اینستاگرام دنبال کنید!کلیک کنید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست