چهار حرکت استثنایی برای افزایش قدرت عضلات ( قسمت اول)

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. تمرین
  4. chevron_left
  5. چهار حرکت استثنایی برای افزایش قدرت عضلات ( قسمت اول)
۰
800 بازدید

یکی از بزرگترین چالش هایی که اکثر ما با آن روبه رو هستیم ایجاد قدرت کلی در بدن است. اکثر ورزشکاران حرکتی را که می خواهند در آن قوی باشند را سنگین و سنگین تر انجام می دهند. اما آیا این کار صحیح است؟

به واقع این متد اشتباه نیست اما می توان به جای این کار از یک روش ساده تر برای تقویت همه عضلات بدن استقاده کرد ، بدون اینکه بخواهیم تمرینات خود را کاملا تغییر دهیم. تنها کاری که باید انجام داد ، تمرکز روی چهار حرکت است.

بررسی این چهار حرکت به ما کمک می کند تا با درک کامل و انجام صحیح آن ها ، هنگام تمرین از تاثیرات آنها بهره ببریم.

افزایش قدرت عضلات

حرکت پیاده روی کشاورز farmers walk

تصور کنید بدن شما مثل یک لوله است که آب از یک طرف درون آن ریخته می شود. آب وارد شده نیرویی است که عضلات شما تولید می کنند. و آب بیرون آمده نیرویی است که شما به وزنه ای که می خواهید جا به جا کنید وارد می کنید. اگر لوله سوراخ نباشد همان میزان آب که وارد می شود خارج خواهد شد یعنی انتقال نیرو ۱۰۰ % است. اما اگر این لوله سوراخ داشته باشد آب به بیرون نشت پیدا می کند و ورودی و خروجی یکی نیست و انتقال قدرت کاهش می یابد.

حرکت پیاده روی کشاورز farmer walk

یک عضله عقب افتاده می تواند یک نشت قدرت باشد. از رایج ترین نشت های قدرت در عضلات بدن عضلات مرکزی core  یعنی شکم و کمر ، دست ها و قسمت بالایی پشت هستند. در حرکت فارمرز واک (پیاده روی کشاورز) به خوبی روی تقویت این نواحی تمرکز وجود دارد و می تواند نتیجه خیره کننده ای داشته باشد.

نکات کلیدی در حرکت فارمرز واک

حرکت حمل بار روی آرنج Zercher

در حالی که حرکت پیاده روی کشاورز یکی از پرطرفدارترین و کاربردی ترین حرکات در این زمینه است حمل بار در zercher نیز کاملا موثر است.

Zercher  به سبکی از حرکت حمل بار اشاره می کند که در آن کل بار روی آرنج ها نگه داشته می شود. این کار فشار را به صورت کامل به جلو متمایل می کند که باعث می شود بدن به عضلات بالایی بیشتر نیاز پیدا کند ولی در عین حال تنش و فشار را روی هسته مرکزی بدن به خوبی بالا می برد.

حرکت zercher

لویی سیموفر در این زمینه می گوید : Zercher  به شما این امکان را می دهد که بسیار بهتر اسکات را انجام دهید و در عین حال با افزایش قدرت در قسمت بالای زیر بغل – کول ها و دست ها ، به ضعف های کلی شما کمک می کند. نکته ای که وجو دارد این است که شما باید کمی در این حرکت به خود زمان دهید تا با فرم صحیح انجام دادن آن کنار بیایید.

نکات کلیدی در حرکت Zercher

این مقاله ادامه دارد …

منبع مقاله :

لطفا منبع مقاله را بنویسید.

درباره نویسنده :

بابک اسحاقی

خوشحالم که تونستم بستری فراهم کنم تا تجربیاتمو در اختیار مردم قرار بدم . امیدواریم مطالب سایت براتون مفید باشه و بتونید در دنیای ورزشی خود از آن استفاده کنید.

۴
صفحه مارا در اینستاگرام دنبال کنید!کلیک کنید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست